Lifestyle

Jak utrzymać motywację w życiu codziennym?

0

Dorosłe życie jest ciągłą walką ze sobą. Dużo jest w nim tego, co musimy, a niewiele czasu zostaje na to, na co rzeczywiście mamy ochotę. Nic zatem dziwnego, że trudno utrzymać dobry nastrój i motywacje na stałym – zadowalającym – poziomie. Nawet jeśli obecnie każdy nasz dzień naznaczony jest marazmem, nie szkodzi: przy odrobinie pracy można z tego wyjść.

Trening mentalny odpowiedzią na problemy z motywacją?

Ludzka psychika jest delikatną, lecz bardzo plastyczną materią. Przy odpowiedniej pracy można zmienić swoje szkodliwe przyzwyczajenia i zastąpić je nowymi, lepszymi. Jeżeli naszym nawykiem jest lenistwo i ogólnie pojęta negatywna postawa, do wykorzenienia złego nastawienia może być nam potrzebny profesjonalista, który przeprowadzi specjalny trening mentalny. Choć słowa „coach” używa się teraz głownie prześmiewczo, nie należy zapominać, że jest to osoba wykształcona i doświadczona w motywowaniu innych. Jeżeli sami nie potrafimy odnaleźć w sobie motywacji, trening mentalny prowadzony przez osobę z zewnątrz pozwoli nam wyjść poza utarte schematy pojmowania.

Po co nam w ogóle ta cała motywacja?

Nie jeden zastanawia się, czy wspomniany wyżej trening mentalny to nie strata pieniędzy i czasu. W końcu chcąc czy nie chcąc, każdy z nas zmusza się codzienne i koniec końców wykonuje przecież swoje obowiązki. Trzeba pamiętać jednak, że tu chodzi o nasze życie. Nigdy już nie będziemy tak młodzi, tak zdrowi jak teraz… Każdy dzień, w który jesteśmy nieszczęśliwi, jest dniem straconym. Dniem, który już nie wróci. Jeśli nie chce nam się nic robić, a ulubionym momentem dnia jest ten, kiedy możemy bezczynnie zalegać na łóżku, jest to ewidentny znak, że z naszym życiem jest coś nie tak. A wszystko, jak wiadomo, zaczyna się w głowie. Zanim zatem zaczniemy robić w naszym życiu rewolucje i podejmować szalone decyzje, warto spróbować najpierw treningu mentalnego, który pomoże nam cieszyć się tym co mamy. Często okazuje się, że mamy wszystko co potrzebne do szczęścia, a zupełnie bez powodu nie pozwalamy sobie być szczęśliwymi.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Lifestyle