Moda

Torebka damska niejedno ma imię – różne torebki na różne okazje

0

Czy można mieć jedną, jedyną torebkę na wszelkie okazje? Nie bardzo, bo czego innego potrzebujesz idąc do pracy, a czego innego na wesele czy sylwestra, a jeszcze inna torba sprawdzi się podczas wycieczki w góry czy na miejskie kąpielisko. Koniecznością jest tzw. torebka codzienna, ale prędzej czy później potrzebujemy torebki wieczorowej na wielkie wyjście. Ponadto, żadna z nich nie sprawdzi się na górskim szlaku czy na basenie, więc trzeci, nieodzowny rodzaj, to torebka sportowa. To podstawa, a wiele z nas lubi mieć wybór, więc w szafie lądują różne modele na każdą z tych okazji. Tak czy inaczej, chcesz mieć torebki dopasowane do konkretnych okazji? Przyjrzyjmy się, co należy wybrać.

Torebki codzienne

Ciężko będzie znaleźć jedną, uniwersalną, bo torebki codzienne także dzielą się na kilka rodzajów. Mamy torebki wpisujące się w określenie „nieobowiązująca elegancja”, które pasują do pracy i świetnie komponują się z butami na obcasie i garsonką czy spodnium. W tej grupie znajdziesz liczne kuferki, aktówki i duże torby z usztywnieniem, w łatwo utrzymasz porządek, zmieścisz wszystko, czego potrzebujesz w ciągu dnia, a kiedy trzeba, upchasz nawet „pracę do domu”, czyli dokumenty.

Inny rodzaj torebek codziennych to worki i shoppery. Tu wpakujesz wszystko, co potrzebne i niepotrzebne, a doraźnie także szybkie zakupy do domu. Lubimy je, bo nie trzeba nosić dodatkowo reklamówek i siatek. To jednak rodzaj torebek codziennych, które pasują do mniej oficjalnego stroju, ponieważ nie trzymają eleganckiego fasonu.

A jeśli jesteś minimalistką i nie musisz nosić eleganckich strojów do pracy, to świetnie sprawdzi się listonoszka. Takie torebki codzienne mieszczą mniej rzeczy, ale łatwiej jest tam utrzymać porządek i cokolwiek znaleźć.

Torebki codzienne nie muszą być czarne, to kwestia twojego stylu i tego, jakie ubrania nosisz. Obecnie najbardziej modne są stonowane kolory nude, szary, lekko metaliczne, kolory pastelowe, kolory ziemi. Oczywiście czarne także, ale to nigdy się nie zmienia.

Torebki wieczorowe

W każdej damskiej szafie znajdziemy torebki wieczorowe. To czas, kiedy chcemy wyglądać bardziej szykownie, a dodatkowo nie musimy zabierać ze sobą tylu rzeczy. Czego potrzebujesz na kolację ze znajomymi, koncert czy imprezę w klubie? Konieczny jest telefon, portfel, chusteczki i szminka. Niewiele prawda? Wystarczy więc niewielka, urocza torebka na łańcuszku, kopertówka czy torebka wieczorowa typu clutch, którą zmieścisz w dłoni. Zwykle torebki wieczorowe mają dawać efekt, więc są mogą być błyszczące, mieć atrakcyjną aplikację, który przykuwa uwagę, tłoczenia lub wzory.

Torebki sportowe

Torebki sportowe to przydatna pozycja w szafie. Kiedy wybieramy się na spacer z dzieckiem, na weekendowy wypad za miasto czy festyn miejski, zwykle słabo sprawdza się torba miejska. Natomiast, jeśli zabierzesz z sobą torebkę sportową w stylu listonoszki z materiału lub przerzucany przez ramię worek w stylu boho czy hippie, to będzie połączenie wygody z modowym lookiem. Torebki sportowe to nie jedyna możliwość, bo na takie okazje świetnie sprawdzają się plecaki. Obecnie nie jest to wyłącznie zakup ze sklepu sportowego. Możesz kupić plecak z ciekawymi nadrukami printy, z oryginalnymi aplikacjami czy ćwiekami. W sklepach znajdziesz także wynalazki, które łączą w sobie funkcję torebki sportowej i plecaka.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Moda