Moda

Damskie torebki do pracy

0

Sporą część swojego życia poświęcamy pracy i niezależnie od jej specyfiki, chcemy dobrze wyglądać. Dlatego też torebki do pracy to obszerny temat. Muszą spełniać kilka kryteriów: powinny być stylowe, pasować do dress-code’u obowiązującego z danej firmie, a do tego charakteryzować się dużą trwałością. Wiemy, że modne torebki nie zawsze są trwałe, a to konieczne, bo nikt nie chce co dwa miesiące kupować nowej. Potrzebujesz więc stylowej torebki, w miarę uniwersalnej, aby nie przepakowywać się co chwilę oraz trwałej, aby przetrwała średnio dwa lata.

Przeczytaj, na co powinnaś zwrócić uwagę kupując taką torebkę do pracy.

Wybór torebki do pracy-podejście praktyczne

Aby kupić solidną torebkę do pracy, musisz podejść do zagadnienia od strony praktycznej. Oczywiście, najważniejszy jest wygląd, więc oglądając stylowe torebki skup się najpierw na kolorze torebek i ich kształtach, ale pamiętaj również o wygodzie. Zwróć uwagę na:

  • Materiał, z którego jest wykonana. Najlepiej sprawdzają się torebki do pracy zrobione ze skóry.
  • Wykonanie i wykończenie. Sprawdź solidność przeszyć, łączeń i paska.
  • Ilość przegródek i zapinanych kieszonek. Modne torebki nie zawsze je mają, a to dzięki nim będziesz mogła utrzymać porządek i wszystko sprawnie znaleźć.
  • Rozmiar i kształt. Zastanów się, czy potrzebujesz torebki do pracy, w której mieści się format A4 lub laptop oraz czy w firmie masz możliwość schowania dużej torby.
  • Zabezpieczenia. Jeśli poruszasz się w zatłoczonych miejscach, np. w środkach komunikacji miejskiej czy marketach, to pamiętaj, że otwarta komora modnej torebki kusi kieszonkowców. Torebki do pracy powinny być więc zapinane lub zasuwane w taki sposób, aby utrudnić ewentualną kradzież.
  • Sposób noszenia. Jak powyżej, weź pod uwagę miejsca, w których będziesz bywać. Pamiętaj, stylowe torebki nie zawsze są praktyczne, a widok wystylizowanej pani w tramwaju, która usiłuje trzymać na zgięciu łokcia swą efektowną, modną torebkę i jednocześnie zachować równowagę, jest komiczny. W takich warunkach lepiej sprawdzi się stylowa torebka zawieszona na ramieniu.

Czy torebka do pracy musi być nudna? – stylowe torebki

Przyjęło się, że torebki do pracy muszą być w stonowanych kolorach. Stylowe torebki w brązach i oczywiście czarne, to pozycje, które pasują do każdego dress-code’u. Ale czy na pewno to jedyna możliwość? Przyjrzyj się swoim ubraniom, w których przemierzasz drogę do i z pracy, a potem pomyśl, czy mogłabyś wprowadzić tu jakiś inny kolor? Przecież pomiędzy klasyczną czernią a srebrnymi cekinami czy atłasową fuksją jest cała paleta pięknych i eleganckich kolorów. Może pudrowy róż, albo metaliczny szary? A może odważniej, skórzana modna torebka w kolorze czerwonym lub ceglanym? Jeśli będzie gładka, bez pstrych wzorów i aplikacji, nikt nie zarzuci nam nadmiernej ekstrawagancji. Ważne, aby jej jakość i styl był klasą samą w sobie, a stonowane ubranie stanowiło odpowiednie tło.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Moda