Moda

Eko i etno torebki

0

Małe, duże, o różnych kształtach i rozmiarach, torebki damskie to niezastąpiony element kobiecej garderoby. Dziś to nie tylko praktyczny schowek na podręczne przedmioty i nie tylko dodatek do ubrania. Dziś moda damska wywindowała torebki do rangi elementu, który często jako pierwszy jest zauważany i stanowi wyznacznik stylu właścicielki. I dlatego, skoro torebki damskie wyznaczają styl, nie możesz poprzestać na zwykłym, banalnym dodatku o roli typowo użytkowej. I tu mała rada. Zaopatrz się w coś uniwersalnego, czego nie trzeba będzie odstawić w kąt w kolejnym sezonie, kiedy trendy mody damskiej diametralnie się zmienią. Ale oprócz tego, staraj się mieć jakiegoś asa w rękawie, torebkę wyjątkową, która wpisuje się w modne trendy. My doradzimy, co jest modne w tym sezonie.

Powrót do korzeni, czyli etno i eko-torebki

Jednym z modnych trendów w modzie damskiej jest etno, czyli nawiązania do wzorów zwierzęcych, kwiatowych, kolorów ziemi a także motywów ludowych. Ta moda zagościła także w dziedzinie torebek damskich. Mylisz się, jeśli sądzisz, że to dobre jedynie dla osób zachwyconych stylem hippisowskim. Oczywiście są w sklepach i takie, worki czy listonoszki na luzie, w indiańskie motywy czy inne wzory. Ale nie tylko. Kwieciste torebki damskie wizytowe czy ozdobione tak shoppery nie kojarzą się z tym ruchem. To piękne, kolorowe, wyraziste, eleganckie torebki damskie, które świetnie podkreślą charakter twojej sukienki czy płaszcza. Podobnie działa piękny deseń typu printy, przedstawiający kolorowe ptaki. Poza grafiką tego typu, znajdziesz z sklepach inne przejawy mody etno i eko. Pełno jest pięknych torebek imitujących skórę tygrysa, zebry czy węża. Tak ozdobione torebki damskie możesz nosić na co dzień, ale kupując formę wizytową, możesz też zawitać na salonach. Moda damska wylansowała motywy tygrysie i wężowe w stylizacjach wieczorowych a także w high fashion. Pamiętaj jednak, że wciąż mówimy od modzie etno i eko. Jako że te dwie sprawy mocno się przenikają, wynika z tego, że wszelkie motywy zwierzęce używane w takich torebkach to imitacje. Podobnie ma się sprawa w kwestii torebek z futrzanymi motywami, także modnymi w tym sezonie. W stylizacji z taką torebką nie ma potrzeby używać innych ozdób, to efekt sam w sobie.

Szary, srebrny, metaliczny-najmodniejsze kolory torebek

To kolejny modny trend, jaki dyktuje moda damska w tym sezonie, ale już niekoniecznie eko. Trafniej będzie nazwać go industrialnym, bo mowa o szarościach i metalicznym blasku torebek damskich. Zauważ, że szary wkradł się tu niejako tylnimi drzwiami i nieoczekiwanie stał się dobrym zastępstwem dla torebek damskich, uznawanych za najlepszy wybór dla wielu z nas. Jak to działa? Kup sobie np. szarego shoppera czy listonoszkę i szybko okaże się, że będziesz ją nosić codziennie i do wszystkiego.

Metaliczny blask to zwykle dodatki do torebek damskich, takie jak łączenia, łańcuchy, emblematy, duże zasuwaki czy ozdoby. Możesz przebierać w kolorach srebra, oksydowanego lub satynowanego, starego złota lub najmodniejszego ostatnio złota różowego. Postaraj się jednak z tym nie przesadzić, o ile nie szukasz torebki wieczorowej.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Moda