Moda

Jaka torebka pasuje do twojej sylwetki?

0

Kiedy kupujesz jakąkolwiek część swojej garderoby, dbasz o to, aby pasowała do twojej sylwetki. Chcesz także, aby była zgodna z twoim stylem, pasowała do sytuacji, w których będziesz jej używać, a także do pory roku czy zwyczajnie do humoru lub koloru sukienki. W sklepach czekają na ciebie małe torebki, duże torebki, cała feria barw i mnogość kształtów. Pamiętaj, że najlepszy efekt osiągniesz dopasowując torebkę do swojej figury.

Czy wiesz, że często robisz to intuicyjnie?

Kiedy zwiedzasz kolejne sklepy lub przeszukujesz Internet chcąc kupić torebkę, wybierasz określone modele i kolory. Moda się zmienia, a ty starasz się dopasować do niej swoje upodobania. Ważne, aby w pogoni za modą nie zapominać o sobie. Na ulicy często można zauważyć porażki modowe, kiedy to np. torebki na ramię zupełnie nie pasują do właścicielki. A ważne jest wszystko, kształt, wielkość, typ i kolor. Przecież każdą bluzkę, sukienkę czy kurtkę dopasowujesz do swojej figury. Z torebką jest podobnie. Nie może być ani za duża, bo cię zwyczajnie zasłoni, ani też za mała, bo będzie wyglądać komicznie. Większość z nas przymierzając torebkę przed lustrem potrafi ocenić, czy to trafny wybór. Przeważnie robimy to intuicyjnie, ale przyda się kilka rad.

Odpowiednie torebki do kobiecych figur

Przyjrzyj się dokładnie swojej figurze i oceń ją obiektywnie. Oceń czy jesteś szczupła czy puszysta, albo plasujesz się pośrodku tej stawki. Zastanów się także czy jesteś wysoka, niska, czy średniego wzrostu. To wszystko będzie miało znaczenie przy wyborze odpowiedniej torebki.

  • Sylwetka szczupła. Jeśli jesteś szczupła, ale także wysoka, to niewskazane są torebki na ramię z długim paskiem. Taka torebka może niepotrzebnie wydłużyć optycznie sylwetkę. Torebki na ramię stosuj jedynie wtedy, kiedy mają krótki pasek. Unikaj ostrych, kanciastych kształtów, czyli torebki prostokątne czy kwadratowe nie są dla ciebie. Dobrze będą wyglądać duże torebki o zaokrąglonych kształtach lub całkiem małe torebki wizytowe, także o łagodnym obrysie. W torebkach na ramię często mamy regulowany pasek, dzięki czemu można dobrać odpowiednią do wzrostu długość.
  • Sylwetka puszysta. Zastosuj prosty zabieg, wydłuż sylwetkę i odwróć uwagę od swoich krągłości. Wydłużanie sylwetki spowodują torebki na ramię o długim pasku, najlepiej duże. A odwracanie uwagi spowodują duże torebki ozdobione wisiorkami czy aplikacjami. Małe torebki będą wyglądać groteskowo i podkreślą twoje obfite kształty, natomiast torebki na ramię o prostokątnym kształcie wysmuklą twarz. Proste zasady, duża kobieta to duża torebka, kanciaste kształty wysmuklają, a ozdoby koncentrują uwagę otoczenia.
  • Sylwetka średnich rozmiarów. Masz wybór, zależnie od oczekiwanych efektów. Jeśli dążysz do optycznego pomniejszenia twojej figury, skup się na dużych torebkach, jeśli odwrotnie, chcesz dodać sobie seksowych obfitości, małe torebki będą lepsze. Przy takiej figurze, optymalne są średnie torebki, które nie działają w żadnym z tych kierunków, a ukazują prawdziwy rozmiar właścicielki.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Moda