PrawoRodzina

Kobieta mnie bije – żart czy fakt?

0

Choć w oczach zdecydowanej większości polskiego społeczeństwa przemoc w rodzinie może być spowodowana głównie agresją ze strony mężczyzn, to jak pokazują statystyki, coraz więcej aktów przemocy ma miejsce ze strony kobiet. Choć takie sytuacje często są odbierane jako żart, zdarzają się coraz częściej i bynajmniej nie są niczym błahym.

Gdzie szukać pomocy – prawo rodzinne Łódź

Dla większości mężczyzn już samo przyznanie się przed kimkolwiek do padnięcia ofiarą przemocy ze strony kobiety jest ogromnym wyzwaniem. Jak to przecież możliwe, by mężczyzna, w powszechnym mniemaniu uchodzący za silniejszego i odporniejszego psychicznie i fizycznie, dawał się tak bardzo zdominować kobiecie. Niestety takie przypadki mają miejsce. Warto wówczas skorzystać z pomocy dobrego prawnika, który będzie w stanie odpowiednio i z powagą podejść do zagadnienia i pomóc nam w sporządzeniu np. odpowiedniego wniosku rozwodowego. Przemoc w rodzinie jest przecież czymś nieakceptowalnym i trwanie w takim związku nie ma większego sensu, jeśli strona dopuszczająca się aktów przemocy nie chce się zmienić. Jeśli chodzi o specjalistów, którym nieobce jest prawo rodzinne Łódź jest miejscem, gdzie bez problemu uda nam się ich znaleźć. Dobrze, jeśli wybranym prawnikiem będzie osoba z doświadczeniem, najlepiej, jeśli już w przeszłości prowadziła podobne sprawy – wszak nawet nie każdy sędzia będzie chciał uwierzyć w słowa pokrzywdzonego, powielając start stereotypy, jakoby to mężczyźni zawsze dominowali i przemoc ze strony kobiet ich nie dotyczyła.

Jeśli mieszkasz w Łodzi i potrzebujesz specjalistycznej pomocy, po prostu wpisz w Google „prawo rodzinne Łódź” i przekonaj się sam, jak wielu prawników może pomóc ci znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji. Pamiętaj, by w żadnym wypadku nie odwzajemniać się tym samym osobie, która cię maltretuje, gdyż spotęguje to tylko twoje problemy i spowoduje, że nie będziesz więcej brany pod uwagę jako osoba jednoznacznie poszkodowana, co może przyczynić się do negatywnego wyroku sądowego i np. utraty praw do opieki nad dzieckiem.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Prawo