Moda

Kroje jeansów męskich. Jak dopasować je do sylwetki?

0

Dobór kroju spodni może przysporzyć sporo kłopotów. Choć podobają nam się np. luźne jeansy – nie zawsze prezentują się one dobrze na naszej sylwetce. Z tego względu warto zwrócić baczną uwagę na to, jak dopasować krój do rodzaju męskiej figury!

Dlaczego dobór jeansów do sylwetki ma tak duże znaczenie?

Odpowiednie dopasowanie kroju do rodzaju sylwetki jest wyjątkowo istotne, jeśli chodzi o wygląd. Gdy nie zastanowisz się dokładnie, jaką figurą się charakteryzujesz i kupisz pierwsze z brzegu jeansy, możesz doprowadzić np. do optycznego skrócenia sylwetki, powiększenia niektórych części ciała czy wrażenia, że masz nieco nadprogramowych kilogramów, podczas gdy to nieprawda.

Dlatego też polecamy zapoznanie się z poniższym poradnikiem i taki dobór jeansów, by sylwetka prezentowała się w nich nienagannie!

Jeansy męskie slim – dla kogo?

Jeansy slim (zwane potocznie po prostu rurkami) to typ, który posiada równie wielu miłośników, co przeciwników. Spodnie o wąskiej, przylegającej do ciała nogawce podkreślają sylwetkę i opinają uda, a także łydki – choć te drugie w mniejszym stopniu. Ten typ jeansów sprawdzi się szczególnie dobrze, jeśli wyróżniasz się szczupłą sylwetką: dzięki wąskiemu krojowi pomogą one w podkreśleniu figury i nie powodują efektu odwrotnego od zamierzonego poprzez rozszerzone nogawki.

Jeansy skinny – czy są odpowiednie dla każdego?

Spodnie jeansowe o kroju skinny są właściwie odmianą modelu slim: wyróżniają się podobnym do nich, ale jeszcze bardziej opinającym ciało krojem. W przypadku jeansów skinny musisz liczyć się z tym, że materiał będzie bardzo przylegał do ciała nie tylko na powierzchni ud, ale również łydek!

Podobnie jak w przypadku jeansów typu slim, także modele skinny (zwane inaczej super slim) będą odpowiednim wyborem, gdy wyróżniasz się szczupłą budową sylwetki, zwłaszcza w obrębie łydek.

Fason regular fit – kto powinien je nosić?

Fason regular fit to znany od dawna typ jeansów, które charakteryzują się dość prostym krojem, nie przylegającym do ciała ściśle. Spodnie regular fit nie powinny być bardzo luźne, jednak pozostawiają nieco miejsca zarówno w udach, jak i łydkach, w przypadku tych drugich zostawiając sporo przestrzeni przy kostkach. Spodnie z prostą nogawką sprawdzą się w przypadku większości panów: będą dobrym wyborem dla Ciebie zarówno wówczas, gdy charakteryzujesz się szczupłą, jak i normalną budową ciała.

Jeansy męskie straight

Spodnie męskie typu straight charakteryzują się podobną budową co te o fasonie regular, z tym że nie zwężają się od kolana w dół. To sprawia, że wydają się wręcz nieco rozszerzać, zwłaszcza w przypadku szczupłych mężczyzn. Jeansy straight będą odpowiednim wyborem dla Ciebie, jeżeli charakteryzujesz się „klasyczną” budową ciała: w innym przypadku spodnie mogą spowodować niepożądany efekt pogrubienia sylwetki.

Odpowiednio dobrane jeansy męskie MEDICINE mogą sprawić, że będziesz prezentować się świetnie i odwrotnie: jeśli nie zwrócisz szczególnej uwagi na dobór kroju do Twojego typu figury, może okazać się, że uzyskasz niezbyt zadowalający efekt końcowy. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże Ci w doborze najlepszych spodni z denimu!

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Moda