Moda

Torebki wizytowe to kropka nad „i”

0

Dobór kreacji na wielką galę, wesele, sylwestra czy też kolację w eleganckiej restauracji to dla nas, kobiet, zawsze zadanie bojowe. Każda z nas chce przede wszystkim olśnić partnera i sama dobrze się czuć, ale umówmy się, lubimy zrobić wrażenie na każdym. Przecież to czysta przyjemność, kiedy do drzwi odprowadza cię wzrok innych osób, prawda? Dlatego warto pochylić się nad doborem kreacji oraz niezwykle ważnych dodatków. Jednym z nich jest torebka wizytowa. Niekiedy dopełnia całość, a czasem stanowi nasz największy atut wizerunkowy. Spróbujmy więc razem coś wybrać. A wybór jest dość duży, bo do dyspozycji mamy modne torebki wizytowe na dany sezon, tradycyjne torebki skórzane oraz całą rzeszę innych propozycji rynku modowego.

Kolor torebki wizytowej – to nie takie łatwe

Na początek zajmijmy się najtrudniejszą kwestią, czyli kolorem. Zastanawiasz się czy powinna się odróżniać od kreacji na zasadzie kontrastu, czy przeciwnie, być w podobnym kolorze? Nie ma tu uniwersalnej rady, wszystko zależy od tego, co na siebie założysz oraz od tego, czy lubisz zadziwiać otoczenie. Możesz oczywiście kupować czarne torebki wizytowe , ale może warto poeksperymentować? Mamy przecież takie możliwości, w sklepach jest mnóstwo modnych torebek. Często też nie jest to wydatek, który zrujnuje twój budżet, bo torebki wizytowe bywają bardzo tanie. Możesz więc mieć w swojej szafie kilka wariantów kolorystycznych, których użyjesz do tej samej sukienki. Taniej jest zmienić dodatki niż kreację, prawda?

Pozostaje problem, do czego dobrać kolor torebki? Pamiętaj, że torebki wizytowe w tym samym kolorze co buty, to dawno już niemodny zestaw. Najgorzej wypada w komplecie z czarną sukienką. Jeśli ubierzesz „małą czarną” a do tego będą czerwone buty i czerwona torebka, to mamy gotową katastrofę modową. Wprowadźmy więc trzeci kolor i naszą czerwoną torebkę zamieńmy np. na szarą, srebrną lub w ostateczności czarną. W odwrotnej sytuacji, kiedy sukienka jest kolorowa a buty czarne, to i torebka wizytowa może być czarna. Pamiętaj jednak, że osiągniesz lepszy efekt, jeśli nie dobierzesz torebki skórzanej do butów z tego samego materiału.

Inny wariant to torebka wizytowa, która będzie korespondowała ze strojem, np. będzie nawiązaniem kolorystycznym do wzoru na sukni. Świetnie wyglądają też modne torebki nawiązująca do koloru apaszki, biżuterii czy nawet lakieru do paznokci lub makijażu.

Jak dobrać torebki wizytowe – do butów, kreacji czy biżuterii?

Poza kwestią kolorystyczną pamiętaj o ogólnym zgraniu torebki wizytowej z charakterem kreacji, biżuterii i obuwia. Do czego ją dopasować? W zasadzie do wszystkiego. Jeśli ubierzesz lekką, zwiewną sukienkę np. w kolorze pudrowego różu, to torebka wizytowa nie może mieć ciężkiego wyglądu. Powinna także być delikatna i tu raczej nie sprawdzą się klasyczne torebki skórzane, która z zasady ma nieco ciężki wygląd.

Podobnie będzie, kiedy do swojej kreacji ubierzesz ciężką i efektowną biżuterię. Kiedy mamy np. masywny naszyjnik i wielką bransoletę, to konieczna będzie modna torebka, ale niewielkich rozmiarów, raczej gładka i bez wzorów, a tym bardziej błyszczących motywów.

Torebka wizytowa musi też pasować stylem do butów. Pamiętaj, że kiedy ubierzesz kolorowe lub bardzo zdobione szpilki, to lepiej będzie ze sobą zabrać klasyczną torebkę skórzaną, np. kopertówkę, w jednym kolorze i bez zdobień.

Dobór kreacji na wielką galę, wesele, sylwestra czy też kolację w eleganckiej restauracji to dla nas, kobiet, zawsze zadanie bojowe. Każda z nas chce przede wszystkim olśnić partnera i sama dobrze się czuć, ale umówmy się, lubimy zrobić wrażenie na każdym. Przecież to czysta przyjemność, kiedy do drzwi odprowadza cię wzrok innych osób, prawda? Dlatego warto pochylić się nad doborem kreacji oraz niezwykle ważnych dodatków. Jednym z nich jest torebka wizytowa.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Moda